FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 1651235
*
nr 165 1235
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, Bruno Mathsson
Estimate:
3000
Sold:
SEK 3200
Auction date:
Monday August 12 2002
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj stolar svensk design
-
6680 CLUB ARMCHAIR
leather, med pärlspik, löstagbar sits i plysch. Wi..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:25
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:09
-
6169 ARMCHAIR
+ footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:04
-
6710 ARMCHAIR
Ire Möbler, Josefin Alpii, "Dormi", ben i ljust tr..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:54
-
6031 ARMCHAIR
Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Sweden. "Kurva"..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:05
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:50
*
Fåtölj
nr 165 1235
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, Bruno Mathsson
| Estimate: | 3000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 3200 |
| Auction date: |
Monday August 12 2002 |
- Bid history
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj stolar svensk design
-
6680 CLUB ARMCHAIR
leather, med pärlspik, löstagbar sits i plysch. Wi..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:25 -
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:09 -
6169 ARMCHAIR
+ footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:04
-
6710 ARMCHAIR
Ire Möbler, Josefin Alpii, "Dormi", ben i ljust tr..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:54 -
6031 ARMCHAIR
Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Sweden. "Kurva"..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:05 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:50



